18. Dani meda u Pazinu

U pazinskoj Školsko-gradskoj sportskoj dvorani 23. veljače 2024. godine svečano su otvoreni 18. Dani meda.

Program dvodnevne manifestacije obuhvaća izložbeni i ocjenjivački dio, ali i zanimljiva tematska predavanja. Osnovna škola Vladimira Nazora Pazin već se tradicionalno uključuje u obilježavanje mednih dana provodeći likovni i literarni natječaj za učenike osnovnih škola.

Likovno i literarno stvaralaštvo na temu pčelinjeg svijeta učenicima daje poticaj za promišljanje o važnosti pčelarstva i očuvanju prirode, ali i prilika je za učenje o korisnosti i ljekovitosti meda i mednih proizvoda. Zadana tema ovogodišnjih literarnih uradaka bila je Gdje su nestale pčele?

Nina Čotar i Jana Ilić, učenice sedmoga razreda naše škole, ovogodišnje su dobitnice nagrada za 1. i 2. mjesto za napisane literarne uratke u kategoriji predmetne nastave. Na svečanoj dodjeli zahvalnica 23. veljače 2024. Nina je pročitala svoj uradak, a obje su uz zahvalnicu dobile i prigodni poklon. Na priloženim fotografijama snimljene su s nagrađenim ovogodišnjim pčelarima i, naravno, svojim najvećim obožavateljima – roditeljima. : )

Više na:

Mentorica: Martina Šajina Ivetić, prof.

objavio: Slađana Jukić   datum: 26. 2. 2024.