Županijska smotra Lidrana

U Domu hrvatskih branitelja 28. veljače 2024. godine održana je Županijska smotra Lidrana, literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva za učenike osnovnih i srednjih škola.

Učenici škole domaćina, OŠ Monte Zaro, pripremili su prigodan program, a nakon pozdravnih riječi uslijedili su pojedinačni i skupni dramsko-scenski nastupi učenica i učenika osnovnih i srednjih škola.

Konkurencija je bila jaka u svim kategorijama, no naši su se učenici s ponosom mogli vratiti kući. Naime, u kategoriji literarnih radova, među osam predloženih za Državnu razinu, čak su 4 iz naše škole:

„Val“, Rebeka Šestan, 6. razred, MŠ Pazin (mentorica Ivana Grabrović)

„Riječi vrijedne čuvanja“, Ana Ivetić, 6. razred, MŠ Pazin (mentorica Ivana Grabrović)

„Moji brigi“, Dominik Bertoša, 6. razred, PŠ Motovun (mentorica Lorena Legović Brajković)

„Nonina hiža“, Roko Radanović, 7. razred, PŠ Trviž (mentorica Jelena Načinović)

U kategoriji dramsko-scenskog stvaralaštva za Državnu razinu predložena je dramska skupina 2.d razreda MŠ Pazin s dramskim tekstom „Put oko svijeta“ (mentorica Livija Žufić).

Ovo je, zasigurno, motivacija i vjetar u leđa svim predloženim učenicima da i dalje nastave s kreativnim stvaranjem i literarnim i dramsko-scenskim izražavanjem.

Čestitke!

Ivana Grabrović, prof.

objavio: Slađana Jukić   datum: 1. 3. 2024.