Rekreativno online natjecanje u trčanju/hodanju/planinarenju za učenike naše škole!

Natjecanje pod sloganom „Skupi ih sve (kilometre)“ će započeti u srijedu, 20. ožujka 2024. i trajat će do 5. travnja 2024. u 14.00 sati, kada se preuzimaju rezultati.

Natjecanje se organizira u sklopu Erasmus+ projekta „I am OK - Ja sam OK“, kojemu je cilj tjelesno i mentalno zdravlje učenika i učitelja. 20. ožujka ujedno obilježavamo i Međunarodni dan sreće, Tjedan mozga, ali i početak proljeća pa je početak natjecanja odabran upravo na taj dan. Znamo da bolje tjelesno zdravlje i svakodnevno kretanje doprinose boljem raspoloženju i osjećaju sreće, a proljeće je najbolje vrijeme za motivaciju na aktivnost i izlazak u prirodu!  🌷 🌞

Natjecanje se provodi putem besplatne aplikacije „Strava“, a ako si učenik, tvoj je zadatak da skeniraš qr kod s dolje priloženog plakata ili klikneš na sljedeću poveznicu: https://www.strava.com/clubs/skupi_ih_sve_UCENICI

i priključiš se svojim IMENOM i PREZIMENOM grupi „OŠ Vladimira Nazora Pazin – Skupi ih sve“ (učenici). Kada to napraviš, možeš započeti s mjerenjem svojih aktivnosti, pritiskom na „record“ i odabirom aktivnosti - trčanja, hodanja ili planinarenja.

(Prijave u grupu će biti odobrene 19. ožujka, dan prije samog natjecanja.)

Napomena: u aplikaciji na svakoj aktivnosti mora biti vidljiv podatak o usponu („elevation gain“), brzini i gps trag (svi se podaci pokazuju automatski u aplikaciji) kako bi se moglo pratiti jesi li zaista prešao/la navedenu udaljenost. Tako da neće biti moguće staviti mobitel ili pametni sat u automobil ili na perilicu rublja i sakupljati kilometre. :)

Za prva tri mjesta na kraju natjecanja bit će podijeljene prigodne nagrade!

Priprema, pozor, sad!

*Nagrade su financirane sredstvima dobivenim kroz Erasmus+ projekt „I'm OK – Ja sam OK“.

objavio: Lea Ferlin   datum: 15. 3. 2024.