Kviz povodom Dana planeta Zemlje

Povodom Dana planeta Zemlje, koji se svake godine obilježava 22. travnja, Osnovna škola Vladimira Nazora Pazin organizirala je kviz znanja i na taj način proslavila naš planet, njegovu ljepotu, raznolikost i važnost očuvanja prirode kojeg su pripremili učitelji biologije Dušanka Tomić Luk i David Jelenković.

Za glazbenu pratnju bio je zadužen Zbor Osnovne škole Vladimira Nazora Pazin, uz pratnju učiteljice Nataše Maruškić Popadić.

Prekrasnu kulisu osmislila je i kreirala učiteljica likovne kulture, Gordana Štrucelj sa svojom Likovnom grupom.

Sudjelovali su predstavnici lokalne vlasti, Društva Naša djeca Pazin, Gimnazije i strukovne škole Jurja Dobrile te Osnovne škole Vladimira Nazora Pazin. Kroz igru su se sudionici prisjetili najveće pustinje i oceana na Zemlji, životinje s najdužim životnim vijekom i najvećim brojem zuba, ali i zaštićenih lokalnih područja i kulturne baštine.

Aktivnost je provedena u sklopu dvaju Erasmus+ projekata koji su trenutno aktivni u Osnovnoj školi. Prvi ima za cilj očuvanje mentalnog i tjelesnog zdravlja, pod nazivom „Ja sam OK – I’m OK“, dok se drugi projekt „4C čarolija – The Magic of 4C“ bavi razvojem 4C vještina (kreativnosti, kritičkog mišljenja, suradnje i komunikacije) kroz temu materijalne i nematerijalne kulturne baštine. Oba projekta financirana su sredstvima Europske unije.

Najveći je broj bodova osvojila ekipa Gimnazije i strukovne škole Jurja Dobrile Pazin i time zauzela prvo mjesto te im od srca čestitamo na pokazanom znanju, a svim sudionicima zahvaljujemo na pozitivnoj energiji i natjecateljskom duhu koji su pokazali tijekom ovog kviza. Nagrade za prvo mjesto su osmislili i napravili učenici izvannastavne grupe Biozaštita i biosigurnosi – vrt u boci, a utješne nagrade su bile čokoladice Životinjskog carstva, koje sličicama žele informirati o ugroženim i rijetkim biljnim i životinjskim vrstama.

Učiteljica Dušanka Tomić Luk

objavio: Slađana Jukić   datum: 24. 4. 2024.