Terenska nastava učenika 7. razreda - posjet tvrtki Gastro-TIM

Učenici 7.a, 7.c i 7.d razreda ostvarili su terensku nastavu iz Tehničke kulture posjetom proizvodnom pogonu.

Pazinska tvrtka GASTRO-TIM d.o.o. i ove je godine spremno ugostila naše učenike, svaki razredni odjel zasebno, 25. travnja, 2.svibnja i 3. svibnja.

Kroz uvodno izlaganje gospođe Nataše Ladavac učenici bi ukratko upoznali djelatnost tvrtke, što se proizvodi i od kojih metala te koja su potrebna svojstva tih materijala, zatim broj zaposlenika tvrtke, opis pojedinih zanimanja iz područja metalurgije u proizvodnom pogonu tvrtke  potrebnim godinama školovanja te vještinama koje trebaju imati i razvijati kroz redovita usavršavanja.

Sljedeće godine ova generacija učenika odabire srednje škole pa ih je zanimalo koje su mogućnosti zapošljavanja u budućnosti i mjesečna primanja.pojedinih radnih mjesta.

Učenici su u stvarnom okruženju upoznali dio mjera zaštite na radu primjenom zaštitne opreme i upoznali dio pravila za gospodarenja neopasnim i opasnim otpadom. Obišli su proizvodnu halu i uz objašnjenja vidjeli proizvodnu tehničku dokumentaciju i primjere obrade lima: rezanje strojnim škarama, rezanje CNC laserom, savijanja strojnom savijačicom, spajanje metodom TIG zavarivanja, spajanje zakovicama, vijcima i ljepilom.

Učenici su pažljivo pratili izlaganja, vodili bilješke i postavljali dodatna zanimljiva pitanja, a na kraju su ih domaćini još darovali metalnim suvenirom i počastili okrijepom.

Učenike je pratio učitelj tehničke kulture, Darko Suman iznimno zadovoljan svime što su učenici vidjeli i čuli te njihovim aktivnim sudjelovanjem, iskazanim interesom i primjerenim ponašanjem.

Veliko hvala tvrtki GASTRO-TIM d.o.o. na gostoprimstvu i uloženom vremenu u još jedno poučno i važno iskustvo naših učenika.

Učitelj Darko Suman

objavio: Slađana Jukić   datum: 9. 5. 2024.