Valentinovo

U petak, 14. veljače našu je školu preplavila crvena boja i cijeli je dan protekao u znaku ljubavi.

Naime, pripreme za Valentinovo krenule su još početkom veljače kada su učenici na sastanku Vijeća učenika izrazili želje kako obilježiti Dan zaljubljenih i predložili niz aktivnosti za učitelje i učenike.

Odmah smo zasukali rukave i krenuli u pripremu materijala i aktivnosti. Dva dana prije samog Valentinova, na školskom hodniku postavljena je kutija za ljubavna pisma. S obzirom da smo ove godine jako zaljubljeni, ubrzo nam je jedna kutija postala pretijesna pa smo morali postaviti još jednu. Pisma su se pažljivo ispisivala i ukrašavala, a u ponekoj koverti se mogao naći i ljubavni poklončić.

Prvi sat svi su učenici i učitelji dobili po jednu zaljubljenu sovicu i slatki zalogajčić kao poklon iznenađenja. Poklončiće i pisma dijelili su naši učenici vodeći računa o tome da svako pismo stigne na pravu adresu.

U prizemlju je prikazana projekcija kratkog filma „Lanac ljubavi“ snimljen točno pred godinu dana kada su učenici, učitelji i osoblje formirali kroz školu "Lanac ljubavi" i poslali u svijet poljubac mira, a svojim bolesnim prijateljima  poljubac prijateljstva i podrške! Učinili su to tako da su si pružili ruke i jedan drugome po principu "šalji dalje" proslijedili "zračni" poljubac"! Poljubac je prošao 560 koraka, a prenijelo ga je oko 600 učenika i učitelja!

Osim toga, provedena je i humanitarna akcija. Naime, ovog smo puta odlučili pomoći našim prijateljima iz škole kojima je potrebna financijska pomoć pa smo odlučili odreći se poneke čokoladice, bombona ili igračke te taj novac namijeniti u humanitarne svrhe.

Za vrijeme velikog odmora, dramska grupa je pripremila igrokaz na temu ljubavi, a učenica Nina Fakin razveselila nas je pjesmom.

Učenici 1.b razreda su na Dan zaljubljenih odlučili razveseliti svoje sugrađane. Pitate se kako? Oni koji su se u petak oko 10:40 sati našli na glavnom gradskom trgu zasigurno znaju :) . Naime, učenici su hrabro krenuli u akciju dijeljenja besplatnih zagrljaja (poznatiju pod nazivom „Free hugs“) s ciljem širenja mira i ljubavi svojim sugrađanima. S obzirom da smo naučili kako 20 sekundi grljenja aktivira hormon ljubavi, a 4 zagrljaja dnevno potrebno nam je za preživljavanje, odlučili smo izgrliti slučajne prolaznike i uljepšati im dan. Grlili smo djecu i mlade, roditelje, tete, barbiće, noniće i nonice. Iako su neki bili iznenađeni i nepripremljeni, svima smo izmamili osmijeh na lice i na kraju niti jedan zagrljaj nije ostao neuzvraćen.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 19. 2. 2014.

Važne obavijesti

« Ožujak 2024 »