Čokolino finale u Koprivnici!

U Koprivnici je u subotu 16. 6. 2007. godine održano finale Čokolino Višebojca i pobjednica je učenica naše škole, MONIKA MALIŠA!!! Bravo, Monika!

Pobijedili smo!!!

Na sportskom natjecanju Čokolino višebojac kojega su organizirali Sportske novosti i Podravka prvo mjesto u finalu na državnom natjecanju osvojila je Monika Mališa iz 3. b razreda.

Nakon što su Tino Prenc i Monika Mališa, oboje iz 3. b razreda, pobijedili na školskom natjecanju Čokolino višebojac, pozvani su u Koprivnicu na polufinale i finale. Već i pobjeda u školi nam je značila puno, tako da smo otišli u Koprivnicu sretni i uzbuđeni.

U petak, 15. lipnja održano je polufinalno natjecanje. Natjecali su se dječaci i djevojčice od 3. do 6. razreda. Sama riječ višeboj kaže da je to natjecanje u više disciplina, i to: individualna natjecanja u skoku u dalj s mjesta, sprint 30 metara, nogomet-izvođenje kaznenog udarca, rukomet-izvođenje kaznenog udarca, košarka-izvođenje slobodnih bacanja i tri ekipna natjecanja: potezanje užeta, štafeta u skakanju u vrećama i štafeta trčanjem oko stalaka. U finale se plasirala Monika, ali na žalost ne i Tino. Monika je od 24 polufinalistice tada osvojila treće mjesto.

U subotu nas je čekala prava senzacija! Osim Zvonimira Bobana, jednog od organizatora, koji je bio u svakoj školi, natjecanje su uveličale i brojne druge zvijezde: rukometaši Vlado Šola i Ivano Balić, boksač Stipe Drviš, košarkaš Franjo Arapović, Lana Banely, Jelena Grubišić, Lino Červar, ministar Dragan Primorac, Joško Lokas i Vedran Mlikota. Oni su cijelo vrijeme bodrili naše finaliste u svim natjecanjima, pomagali njima i sucima. To je za naše finaliste bio pravi sportski doživljaj pun uzbuđenja, a svi ti poznati sportaši još više su potakli naše finaliste koji su davali sve od sebe. Želje su bile toliko velike da se je u više navrata moralo ponavljati start šprinta.

Dok su se zbrajali bodovi, da publici i natjecateljima ne bude dosadno, pobrinuli su se gore navedeni sportaši. Oni su predstavljali Hrvatsku. Odigrali su 10-minutne revijalne utakmice nogometa, rukometa i košarke sa sportskim zvijezdama iz Koprivnice, a najpoznatiji su: Branko Zorko, Snježana Petika, Krunoslav Jurčić, Pero Bošnjak i dr. Bilo je vrlo zanimljivo gledati kako se na pr. Ivano Balić snalazi u košarci, Zvonimir Boban u rukometu ili Franjo Arapović u nogometu. Zabava je bila odlična!

Uslijedilo je proglašenje... Nestrpljivo smo čekali. To smo mogli samo sanjati! Najbolji dječak je Miro iz Dubrovnika, A NAJBOLJA DJEVOJČICA JE MONIKA MALIŠA IZ PAZINA!!!!!  Je li to moguće?
Činilo mi se da Monika i nije previše iznenađena. Podigli su je na postolje prije nego se je snašla. Stipe Drviš uručio joj je pehar, a prvi čestitao ministar Primorac, koji ju je podigao visoko u zrak! Uslijedila su brojna slikanja... Monika je to sve odradila kao prava  zvijezda. Inače tiha i samozatajna, ne voli se previše isticati, ali bila je vrlo uspješna i u podužem intervjuu kojeg je odmah dala Sportskim novostima. Pogledom je tražila mamu Ivanku, koja ju je pratila u Koprivnicu, i učiteljicu Tanju koja ju je pripremala. Takvu radost moraš podijeliti s bliskim osobama. Monika će za nagradu dobiti Čokolino namaza onoliko kilograma koliko je teška, a organizatori će joj ispuniti sportski san. Monika je zaželjela pogledati jednu nogometnu utakmicu u Brazilu (reprezentaciju). To je većinu začudilo jer se Monika već duže vrijeme bavi rukometom. Trenira u RK Škropeti i vrlo je uspješna golmanica. Želimo joj sretan put!

Na takvim natjecanjima djeca steknu nove prijatelje iz cijele Hrvatske. Domaćini iz koprivničke Podravke organizirali su nam razne aktivnosti. Tako smo obilazili muzeje (gradski i Podravkin), imali smo prilike vidjeti stare zanate. Družili smo se s mušketirima na bedemima koji su nam pokazali kako su se nekad branili od Turaka te su nam ispalili nekoliko "metaka".

Ovakva natjecanja pobuđuju kod djece želju i interes za bavljenje sportom. Druženje sa njihovim sportskim idolima je veliki doživljaj za njih. Ako se djeca bave sportom, razvijaju tijelo i duh, nema dosade. Lijepo je kad se pobijedi, ali je samo jedan najbolji. Treba znati podnijeti i poraz, a upravo to se nauči kroz sport. U životu nas ipak čekaju i pobjede i porazi...

Tekst napisala učiteljica-voditeljica-trenerica: Tanja Grubiša

objavio: Irena Mijandrušić   datum: 20. 6. 2007.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »