Natjecanje u „Čitanju naglas“ – šesti razredi

U utorak, 5. prosinca, u školskoj je knjižnici održano natjecanje u „Čitanju naglas“ za učenike šestih razreda Matične škole.

Radi se o polufinalnom natjecanju, a finale nas čeka na proljeće, u mjesecu travnju, povodom Svjetskog dana knjige.

Deset se učenika hrabro prijavilo na natjecanje, veselo su se i opušteno smjestili u školsku knjižnicu i po svemu sudeći uživali u ovom čitalačkom susretu.

Naglas su se čitale kratke poetične priče Dubravke Ugrešić iz zbirke „Filip i Srećica“. Čitali su ih učenici 6.a razreda Nika Benić, Sara Lanča i Lana Berković, 6.b razreda Ani Londero, Mara Mogorović, Hana Družetić, Ema Brečević i Leona Gregorović te 6.c razreda učenici Daniel Ujčić i Nolan Valenta Lakošeljac.

„Čuda jedna nepregledna“ podnaslov je dijela zbirke koji se čitao naglas – kakvo je to čudo oka, školjke, šume, svjetlosti, tuge, trave, oblutka, straha, sna i na kraju ljepote izražajno su, dramatično i jasno pročitali naši talentirani šestaši.

Posebno su se istaknuli učenica 6.a razreda Sara Lanča, 6.b Hana Družetić te 6.c Nolan Valenta Lakošeljac.

Upravo su oni proglašeni pobjednicima pa će u travnju, u završnici ovog natjecanja odmjeriti snage sa učenicima ostalih šestih razreda svih područnih škola.

Čestitamo pobjednicima i želimo im da čitajući otkriju još mnoga čuda koje nam knjige nesebično pružaju smiley.

Knjižničari Slađana Jukić i Dean Murić

objavio: SLAĐANA JUKIĆ   datum: 5. 12. 2017.

« Prosinac 2018 »