Međunarodni dan darivanja knjiga

Datum 14. veljače, osim što je poznat po Danu zaljubljenih važan je i za one zaljubljene u – knjigu heart.

Tog se dana obilježava Međunarodni dan darivanja knjiga i u suradnji s Gradskom knjižnicom Pazin uspješno smo ga obilježili i u našoj školi.

Vrijedni učenici, članovi grupe Mali knjižničari tu su se srijedu zbilja našetali. Posjetili su sve učenike od 1. do 4. razreda u njihovim učionicama, kao i one iz Posebnih razrednih odjela. Uz kratak govor, svakom je razredu donirana jedna knjiga, koja je uručena učiteljici, ali kao takva je zajednička za čitav razred. Dakle prava, vlastita, razredna knjiga smiley.

I učiteljice i učenici bili su veseli i sretni kad su knjige ugledali, a jako uzbuđeni dok su ih odmatali. Naime, knjige su bile zamotane u novinski papir. Zahvaljujemo i pohvaljujemo članove i članice grupe Malih knjižničara!

I naša Novinarska grupa bila je taj dan neumorna. Napravili su predivan plakat koji je plijenio pozornost učenika izložen u hodniku pred knjižnicom. Novinarke su knjige dijelile učenicima viših razreda. Knjige su također bile zamotane kao pravi pravcati poklon, a punkt na kojemu su se dijelile nosio je obavijest „Poklanjamo ti knjigu, a ti nama pokloni svoj dojam!“. Novinarska grupa prethodno je pripremila letke koje su učenici veselo ispunjavali.

Evo nekih dojmova koje je marljivo prikupila učenica 6.b razreda Ani Londero, članica Novinarske grupe.

DOJMOVI:

Jesi li se iznenadio/la kada si vidio/la knjigu?

Da, izgleda uzbudljivo.

Da, super je.

Misliš li da je čitanje važno?

Mislim da je važno zbog stvaranja mašte i osobnog iskustva.

Dojam o poklonjenoj knjizi:

Sviđa mi se, mislim da je baš za mene.

Jako mi se sviđa.

Izgleda cool!

Jako mi se sviđa i mislim da će biti zanimljiva i jako sam sretna.

Sviđa li ti se knjiga?

Super je, baš je lijepa.

Knjiga mi se čini super.

Imaš li najdražu knjigu? Ako imaš, koja je to?

Moja najdraža knjiga je Mali princ.

Misliš li pročitati knjigu koju si dobio?

Da!

Naravno, mislim da je jako uzbudljiva.

Mislim da ću je s veseljem pročitati.

Kako se osjećaš?

Iznenađeno i uzbuđeno.

Odlično, knjiga mi je stvarno uljepšala dan.

Zahvaljujemo Gradskoj knjižnici Pazin na doniranim knjigama, a učenicima želimo da uživaju u svakoj pročitanoj stranici smiley!

Pripremili knjižničari Slađana Jukić i Dean Murić

objavio: Slađana Jukić   datum: 19. 2. 2018.

Važne obavijesti

« Ožujak 2024 »