Stručni skup za školske knjižničare

Informacijska pismenost kao dio knjižnično-informacijskog obrazovanja tema je u četvrtak, 25. studenog, održanog stručnog skupa za školske knjižničare Primorsko-goranske, Ličko-senjske i Istarske županije u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje te Filozofskog fakulteta u Zagrebu, Odsjeka za informacijske znanosti, a koji je ugostila naša škola. Voditeljica programa bila je Biserka Šušnjić, viša savjetnica za školske knjižničare, dok su dr. sc. Sonja Špiranec i dr. sc. Mihaela Banek Zorica, profesorice sa zagrebačkog filozofskog fakulteta, održale predavanje i radionice.

U školskoj knjižnici okupilo se 20-ak knjižničara osnovnih i srednjih škola, koji su već stekli uvid u teorijske i praktične osnove informacijske pismenosti, što im je omogućilo da prisustvuju naprednom stupnju.

Vrsne predavačice poučile su sudionike kako artikulirati ishode učenja, pripremiti zadatke i povezati ih s ishodima učenja te raspoznati, nabrojiti i primijeniti različite načine vrednovanja informacijske pismenosti, a sve su potkrijepile mnogobrojnim praktičnim primjerima. Posebnu pozornost posvetile su potencijalnim problemima i preprekama u informacijskom opismenjivanju te je na tu temu ostvarena i radionica u obliku grupnog rada.

Sudionici obogaćeni novim spoznajama izrazito su dobro ocijenili skup koji je protekao u radnoj, ali vrlo ugodnoj atmosferi.

objavio: Dean Murić   datum: 29. 11. 2010.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »