U posjetu Prirodoslovnom muzeju u Rijeci

U petak 27. svibnja učenici Posebnog razrednog odjela 2 bili su na terenskoj nastavi u Rijeci.

Cilj je bio posjetiti Prirodoslovni muzej i upoznati se pobliže sa životinjskim svijetom našeg mora i naših planina, a u dogovoru s vjeroučiteljicom Irenom Šćulac, trebali smo posjetiti Katedralu Sv. Vida i njezino umjetničko blago.

S postavom muzeja upoznala nas je muzejska pedagoginja, Anita Hodak, kojoj zahvaljujemo jer je bila odlična, stručna i vesela vodičkinja! Stvarno se potrudila da nam približi priču o svakoj pojedinoj životinji, a da nas ne umori sa previše podataka.

Katedralu Svetog Vida smo, na žalost, mogli pogledati samo izvana, jer je bila zaključana. Zato smo uživali u šetnji Korzom i obalom, a počastili smo se i sladoledom.

Budući da želimo obnoviti zaboravljeni običaj slanja razglednica, djeca su kupila, ispisala i poslala kartoline svojim obiteljima i prijatelju iz razreda koji nije mogao s nama na izlet.

Dan je bio jako vruć, pa smo posjet Rijeci završili „čilanjem“ uz hladne napitke i s pogledom na more i brodove.

U Pazin smo se vratili vlakom, što je svima bio veliki gušt, usprkos gužvi i vrućini!

Tako je završila naša avantura, ostavljajući nam pregršt dojmova i emocija!

Učiteljica - edukacijska rehabilitatorica

Zvjezdana Maravić

objavio: Slađana Jukić   datum: 6. 6. 2022.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »