Boćajmo u školi

Naša škola je danas, već tradicionalno, bila domaćin velikog finala projekta Boćajmo u školi.

Nakon dvije godine pauze, Istarski boćarski savez je ove godine ponovno nastavio s realizacijom svog projekta pod nazivom Boćajmo u školi koji za cilj ima populariziranje boćanja i privlačenja što više mladih da se bave boćanjem, ali i prenošenja te kulturne vrijednosti i tradicije na mlade naraštaje.

Ove, sedme sezone, u projekt se uključilo 200-tinjak djevojčica i dječaka, a održano je osam kvalifikacijskih natjecanja za učenike osnovnih škola Vladimira Nazora Pazin, Vazmoslav Gržalja Buzet, Matija Vlačić Labin, Vladimira Nazora Potpićan, Ivan Goran Kovačić Čepić, Vitomir Širola Pajo Nedešćina, Jože Šurana Višnjan - područja škola Vižinada i Svetvinčenat.

U finalu je sudjelovalo po dvoje najboljih učenica i učenika sa svakog kvalifikacijskog natjecanja, ukupno po 14 djevojčica i dječaka (iz Labina su se ispričali). Natjecali su se za naslov najboljih u projektu Boćajmo u školi za Istarsku županiju.

Natjecanje su pred ispunjenim tribinama otvorili i prigodnim riječima pozdravili natjecatelje naš ravnatelj Ivan Štefanić, predsjednik  Saveza sportova Istarske županije Mladen Pavičević, te gradonačelnica Grada Pazina Suzana Jašić.

Nakon otvorenja mladi članovi superligaške momčadi Boćarskog kluba Pazin priredili su egzibicijski nastup u štafetnom izbijanju. Brojna publika na ispunjenim tribinama pratila ih je glasnim navijanjem. Većina navijača bili su učenici naše škole koji su bili presretni i glasnom podrškom čestitali najuspješnijim natjecateljima, a posebno učenicama naše škole.

Najuspješniji na natjecanju su:

Djevojčice:

1. Sara Rafaelić, OŠ Vladimira Nazora Pazin
  2. Eleni Fable, OŠ Ivan Goran Kovačić Čepić
  3. Sara Šepuka, OŠ Vladimira Nazora Pazin
  4. Valentina Celić, OŠ Vladimira Nazora Potpićan

Dječaci:

1. Mathias Brajuha, OŠ Ivan Goran Kovačić Čepić
  2. Matija Nadenić, OŠ Svetvinčenat
  3. David Licul, OŠ Ivan Goran Kovačić Čepić
  4. Fran Puh, OŠ Svetvinčenat

Po dvoje najboljih učenica i učenika s natjecanja stekli su pravo besplatnog boravka u tradicionalnom jednotjednom kampu IBS-a za mlade koji će se krajem ljeta održati u Poreču.

Natjecanje su vodili treneri BK Pazin i osvajači nekoliko svjetskih i europskih medalja Valter Ivančić i Tanja Grubiša.

Tekst: Tanja Grubiša

objavio: Ivan Štefanić   datum: 15. 6. 2022.

Važne obavijesti

« Ožujak 2024 »