Finale natjecanja „Čitajmo naglas“

U srijedu, 15. lipnja, održano je finale natjecanja „Čitajmo naglas“. To se natjecanje održava svake godine, a namijenjeno je učenicima četvrtih i šestih razreda svih područnih i Matične škole Pazin.

Ideja natjecanja je da se upravo čitanjem popularizira knjiga i osvijesti njezina važnost u svakodnevnom životu.

Natjecanje je ove godine održano u nešto prilagođenom, pandemijskom izdanju. Polufinalna natjecanja održana su uživo u školama, dok je finale izvedeno na način da su pobjednici u knjižnici stručnom knjižničarskom žiriju dostavili audiosnimke tekstove koje su dobili za zadatak pročitati.

U finalu su u kategoriji četvrtih razreda sudjelovali učenici:

Vita Černe, PŠ Trviž, Vanessa Negovetić, 4.a, MŠ Pazin, Rebeka Šestan, 4.b, MŠ Pazin, Jan Jovičić, 4.c, Lucija Matak, PŠ Lupoglav, Luana Milotić, PŠ Motovun, Leonard Feher, PŠ Sveti Petar u Šumi, Anita Bubičić, PŠ Tinjan.

U kategoriji šestih razreda finalisti su bili:

Vita Ivančić, PŠ Trviž, Tara Jurišić, PŠ Karojba, Miriam Hodžić, PŠ Motovun, Lana Krnjus, PŠ Tinjan, Jakov Kolić, PŠ Sveti Petar u Šumi, Ilarija Tomišić, PŠ Lupoglav, Jakov Jurčić, 6.a, MŠ Pazin, Stela Rajko, 6.b, MŠ Pazin, David Ladavac, 6.c, MŠ Pazin, Sara Hrelja, 6.d, MŠ Pazin

Kao najbolji među najboljima istaknuli su se učenik Jan Jovičić, 4.c, MŠ Pazin u kategoriji četvrtih razreda, te učenica Tara Jurišić iz Područne škole Karojba u kategoriji šestih razreda.

Jan i Tara svojim su tečnim, izražajnim i izvrsno artikuliranim čitanjem oduševili žiri sastavljen od knjižničara Lorete, Natalije, Slađane i Deana. Pobjednici su tako postali ponosni vlasnici knjiga koje će, sigurni smo, pročitati u najbržem mogućem roku.

Snimke njihovih čitanja nalaze se u prilogu ovoga teksta : )!

Nadamo se da smo ovom vrstom natjecanja još jednom naglasili važnost čitanja, pa bilo ono naglas ili u sebi, jer „čitati se uči da bi se čitajući učilo“ i upravo tu leži ona njegova neprocjenjiva vrijednost.

Školski knjižničari

objavio: Slađana Jukić   datum: 16. 6. 2022.

Važne obavijesti

« Svibanj 2024 »