Bioteka u pokretu

Učenici 3.b razreda uključili su se u Biotekin projekt u sklopu programa Bioteka u pokretu.

Cilj edukacije bio je razviti osjećaj veće povezanosti i brige za prirodu.

Kako su u udruzi i najavili, učenici su se upoznali s raznim životinjskim vrstama koje obitavaju u njihovoj blizini. Pritom su koristili neke od metoda koje znanstvenici upotrebljavaju prilikom proučavanja prirode te su time stekli zanimljivo i jedinstveno iskustvo vlastitog znanstvenog istraživanja.

Na nekoliko sati postali su pravi mali istraživači te su osim stjecanja novih spoznaja o prirodi koja ih okružuje, uvidjeli koliku ulogu mogu imati u zaštiti prirode. Uz pomoć i usmjeravanje edukatora, proučavali su životinje u neposrednom okruženju koje su netom prije sami ulovili te posebnim uređajima mjerili vlagu i temperaturu tla i zraka. Istraživali su i mjerili provodljivost struje u prirodi i jačinu svoga glasa, a potom su sve dobivene rezultate međusobno usporedili i na temelju njih donosili zaključke.

Uz istraživanje koje je trajalo nepuna 3 sata učenici su, osim sjajno se zabavili, puno toga i naučili. Bili su veoma zainteresirani i znatiželjni te se s radionice vratili puni pozitivnih dojmova.

Radionica udruge Bioteka iz Zagreba – udruge za promicanje biologije i srodnih znanosti provedena je uz financijsku podršku Grada Pazina.

Učiteljica Petra Ančić Ćus

objavio: Slađana Jukić   datum: 7. 7. 2022.

Važne obavijesti

« Svibanj 2024 »