Suradnja s Osnovnom školom Velika Nedelja iz Slovenije

Krajem veljače ugostili smo kolege i prijatelje iz Osnovne škole Velika Nedelja iz Slovenije. Posjet je organiziran kako bi dogovorili daljnju suradnju i aktivnosti za učenike u sklopu školskog projekta "Upoznajmo nove prijatelje i kulture"

Tijekom dva dana, kolege iz Slovenije su dobili priliku upoznati način rada u našoj školi, posjetili su neke područne škole, upoznali su Pazin i njegovu povijest, posjetili su Muzej Grada Pazina i Etnografski muzej Istre te su učenice Područne škole Karojba, zajedno s učiteljicom Snježanom Klanjac, prezentirale svoja iskustva sudjelovanja u Erasmus projektima. U Matičnoj školi Pazin dočekali su ih učenici 1.b (s učiteljicom Gordanom Hrvatin) i 8.c (s učiteljicom Natašom Maruškić Popadić) razreda s kratkim prigodnim programom.

Cilj projekta "Upoznajmo nove prijatelje i kulture" je upoznavanje drugih kultura, običaja i kulturne baštine, poticanje osobnog i socijalnog razvoja učenika, ali i komunikacije na slovenskom i engleskom jeziku. Planiraju se radionice za učenike o tradicionalnim glazbenim instrumentima, sportske igre, druženja i upoznavanje učenika s kulturnom baštinom.

Slijedi nam dolazak učenika iz OŠ Velika Nedelja od 24. do 26. travnja ove godine, a tijekom iduće školske godine će nekoliko naših učenika otputovati u Sloveniju.

Veselimo se daljnjoj suradnji i dogovorenim aktivnostima.

objavio: Lea Ferlin   datum: 8. 3. 2023.

Važne obavijesti

« Svibanj 2024 »