Špadići - PRIVREMENA LISTA

PRIVREMENA LISTA UPISANE DJECE ZA BORAVAK U DJEČJEM ODMARALIŠTU ŠPADIĆI

Upute za potpisivanje ugovora i uplate.

Grad Pazin je u suradnji s općinama realizirao projekt rekonstrukcije i nadogradnje dječjeg odmarališta „Špadići“. Sredstva za realizaciju istog dobivena su u okviru FLAG Natječaja Mjera 7. „Promicanje ribarstvene, akvakulturne i pomorske baštine „FLAG-a“ „Istarski švoj“ iz Pazina, te je projekt sufinanciran sredstvima Europske unije iz Operativnog programa za pomorstvo i ribarstvo. Ostatak sredstava osigurao je Grad Pazin te općine Pazinštine sukladno suvlasničkim udjelima.

Proširenjem odmarališta, ugradnjom grijanja te nove, suvremene kuhinje, omogućen je boravak u objektu tijekom cijele godine. Radovi su izvršeni u roku, a početkom srpnja dječje odmaralište „Špadići“ otvara svoja vrata učenicima. U odmaralištu će se organizirati cjelodnevni boravak djece s raznim aktivnostima (škola plivanja, igre u vodi i izvan vode, razne radionice i terenska nastava, natjecanja i sportske igre, šetnje prirodom, igra i zabava kroz interakciju i druženje), a sve pod stručnim vodstvom. Nastavno na Natječaj iz kojeg su povučena sredstva, tijekom sedmodnevnog boravka biti će organizirani posebni programi vezani uz more, ribarstvo i akvakulturu

Na Poziv za prijavu djece na ljetovanje u Dječjem odmaralištu Špadići, obavještavamo Vas da je ukupno pristiglo 428 prijava, a planirani broj djece koja će moći ljetovati u 2023. godini je 198.

Iz nižih razreda (1. – 4. razred) prijavljeno je ukupno 259 djece, a iz viših razreda (5., 6., i 7.) ukupno 169 djece.

Kao što smo u pozivu za upis najavili, a budući da je Odmaralište bilo zatvoreno 5 godina, ove godine prednost imaju djeca iz 7. razreda kojima je to jedina prilika za boravkom u Odmaralištu.

Prilikom slaganja liste za upis prijavljene djece vodili smo se sljedećim načelima:

• starija djeca imaju prednost
  • postići pravilan omjer djece iz grada Pazina i općina
  • omogućiti da se pohodi prvi željeni izbor termina boravka
  • što je više moguće slagati prema razredima/područnim školama kako bi djeca u Odmaralištu bila s drugom djecom koju poznaju/idu u razred
  • prilagoditi se kapacitetima ležajeva po sobama – razdvojiti po sobama mušku/žensku djecu.

Zbog iznimno velikog broja zainteresirane djece te kombinacije načela kojih smo se držali, bilo je vrlo izazovno složiti listu prijavljene djece za upis, no sva djeca sedmih i šestih razreda koja su se prijavila, upisana su.

U prilogu se nalazi privremena lista upisane djece za boravak u Odmaralištu za 2023. godinu (preostala mjesta u petoj i šestoj smjeni popunjavat će se djecom petih razreda o čemu će roditelji biti obavješteni putem e-maila 12.6.2023.). Djeca se smatraju upisanom, uplatom 1. rate na žiro račun OŠ Vladimira Nazora Pazin.

Roditelji/staratelji čija su djeca primljena za boravak u Odmaralištu za 2023. godinu trebaju:

• potpisati Ugovor u OŠ Vladimira Nazora Pazin te preuzeti uplatnice. Navedeno je moguće 14., 15. i 16.06.2023. godine u tajništvu Matične škole u Pazinu od 7-15 sati.
  • uplatiti 1. ratu najkasnije do 23.6.2023. godine.

Ukoliko netko od privremeno upisanih odustane, sljedeći na rang listi prijavljenih biti će kontaktiran za eventualni upis uzimajući u obzir navedena načela, a posebice raspored ležajeva u sobama Odmarališta.

Zahvaljujemo svima na ovako velikom iskazanom interesu za boravak u Odmaralištu te vjerujemo da će svako zainteresirano dijete u svom osnovnoškolskom obrazovanju dobiti barem jednu priliku za ljetovanjem u Dječjem odmaralištu Špadići.

objavio: Ivan Štefanić   datum: 12. 6. 2023.

Važne obavijesti

« Svibanj 2024 »