Međunarodni susret ekoškola

Nakon tri godine pauze u Zagrebu je u srijedu 7. lipnja održan Susret međunarodnih Ekoškola Republike Hrvatske.

Međunarodne Ekoškole su program osmišljen za provedbu smjernica odgoja i obrazovanja za okoliš na razini čitavih odgojno-obrazovnih ustanova (osnovne i srednje škole, dječji vrtići i učenički domovi, škole za djecu s teškoćama u razvoju i fakulteti),  a njihova je zadaća odgojiti mlade generacije osjetljivima na pitanja okoliša i osposobiti ih za donošenje odluka o razvitku društva u budućnosti.

Nacionalni koordinator Ekoškola u Republici Hrvatskoj je Udruga Lijepa Naša, a susret je svečano otvorio novi predsjednik udruge, Mirko Ruščić.

Tema skupa bila je smanjenje onečišćenja – učimo i odgajamo za zdrav okoliš, a u temu nas je vrlo zanimljiv predavanjem uveo dr. sc. Predrag Korica iz Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

Nakon predavanja moglo se razgledati postere Ekoškola kao i čuti usmena izlaganja i primjere dobre prakse vrtića, osnovnih i srednjih škola.

U sklopu Susreta svim Ekoškolama neparnih generacija uručile su se odgovarajuće povelje i zelena zastava.

Izaslanstvo naše škole, koja ima dijamantni status, predstavljali su Dušanka Tomić Luk, Nataša Maruškić Popadić i ravnatelj Ivan Štefanić.

Učiteljica Nataša Maruškić Popadić

objavio: Slađana Jukić   datum: 12. 6. 2023.

Važne obavijesti

« Svibanj 2024 »