Škola za matematičke (sve)znalce 2023.

Za vrijeme proljetnih praznika, u Osnovnoj školi Vladimira Nazora Pazin organizirana je četvrta „Škola za matematičke (sve)znalice 2023.“. Održana je kao projektni dan u srijedu 12. travnja 2023. godine.

Projekt je realiziran uz financijsku potporu grada Pazina, pa je taj način je svim prijavljenim učenicima naše škole omogućeno besplatno sudjelovanje na organiziranim radionicama.
Cilj projekta je popularizacija matematičkih i srodnih sadržaja, te kvalitetno provođenje dijela proljetnog odmora za dio učenika naše škole.

Ukupno je sudjelovalo 49 učenika na radionicama za učenike od 4. do 8. razreda. Radionice su vodile su učiteljice i učitelji naše škole:  Milica Fabris – Šilić, Nika Katerina Batel, Marija Damijanić, Marijana Kosturik, Nensi Mikulić, Kristina Franović, Tina Turčinović, Doris Zajc Mofardin, Gordana Hrvatin, Livija Žufić, Maja Curić,  David Jelenković, Darko Suman i Nenad Gračanin.

Tijekom dana organizirano je ukupno 16 radionica. Učenici su bili uključeni u rad pojedinih radionica podijeljeni u grupe s obzirom na uzrast.

Sudjelovali su na radionici robotike,  upoznali program dinamičke geometrije

Geogebra, te osnove šifriranja i dešifriranja, računali površine pravokutnika i kvadrata, rješavali sudoku i tangrame, proučavali Cezarovu šifru i Vedsku matematiku, kuglali na matematički način, učili o štednji te prikazivali podatke na različite načine, izračunavali vjerojatnost događaja, rješavali problemske zadatke u Escape room radionici. Određivali su  retencijski kapacitet Zemlje, te pH vrijednosti  i koncentracije.

„Škola za matematičke sveznalice 2023.“ završena je evaluacijom rada i podjelom prigodnih nagrada učenicima.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 18. 4. 2023.

Važne obavijesti

« Svibanj 2024 »