Morski svijet izbliza

Tijekom mjeseca listopada i studenog u Špadićima se održala zanimljiva radionica „Morski svijet izbliza“. Sudjelovali su učenici 2. i 3. razreda naše škole.

Učenici su u Špadiće krenuli organiziranim autobusom, ponijeli sa sobom školsku marendu i morska pustolovina je krenula.

Dolaskom u Špadiće veselo su ih dočekali voditelji radionice dipl. ing. bio. Neven Iveša, biologinja Lucija te edukator Marin Kuzmanović.

Učenici su bili podijeljeni u dvije skupine. Voditelji radionice su na zabavan  i zanimljiv način predstavili učenicima i upoznali ih s morskim organizmima jadranskog podmorja, očuvanju morske bioraznolikosti i pomorskom tradicijom.

U jednom dijelu radionice učili su o životu u moru, ribama, školjkama, rakovima, a najzanimljiviji dio bio je pažljivo držanje morskih bića u vlastitim rukama. Učenici su uživali i imali su priliku biti mali istraživači mora bar na jedan dan.

Drugi dio radionice, edukator Marin koji je i sam mali ribar posvetio je ribarstvu. Učenike je upoznao s tradicionalnim ribarenjem, vrstama mreža, kako se pletu i popravljaju te o prepoznavanju različitih vrsta riba, razlikovanju hobotnice od folpa (mrkača) i još puno toga. Cilj je bio učenicima podignuti svijest o važnosti ribarstva za prehranu.

Na kraju svega možemo reći da je radionica bila vrlo kvalitetna i zanimljiva, učenici su pažljivo upijali nove informacije i razvijali svoju znatiželju… upoznali su svijet riba i ostalih organizama u moru. Možda netko od njih zavoli ribarstvo i postane ribar…TKO ZNA?

„More sve vidi i kad duboko sniva. Što more krije na dnu, mi znamo samo u snu“.

Učenici 2.a, 2.b, 2.c, 2.d, 3.a, 3.b i 3.c i njihove učiteljice

objavio: Slađana Jukić   datum: 27. 11. 2023.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »