Projekt "Razredno zatopljenje"

U studenom smo započeli s provedbom radionica razredne klime u 5. razredima Matične i područnih škola OŠ Vladimira Nazora Pazin.

Radionice se provode u sklopu projekta "Razredno zatopljenje" čiji je nositelj OŠ Vladimira Nazora Pazin, a provodi se u partnerstvu s DND-om Pazin.

Radionice se provode kroz dva susreta u trajanju od sveukupno tri školska sata, a glavni cilj radionica je ostvariti bolju povezanost među učenicima u razredu te  kod učenika osvijestiti da su za stvaranje i održavanje ugodne razredne klime odgovorni svi pojedinci koji čine taj razred.

Na prvom susretu u trajanju od dva školska sata obrađuju se teme zajedničkih interesa i pozitivnih osobina te učenici, nakon uvodnog predstavljanja, imaju priliku razmišljati o trenucima koji su obilježili njihovo dosadašnje zajedničko druženje  u školi, o tome kako bi svoj razred opisali sada te kakav bi razred voljeli imati u budućnosti.

Tema drugog susreta je povjerenje i utjecaj povjerenja na odnose u razredu. Učenici na zadnjoj radionici u trajanju od jednog školskog sata kroz različite interaktivne aktivnosti osvještavaju važnost i vrijednost izgradnje odnosa povjerenja i uzajamnog poštovanja.

Valentina Rabar Matković., psihologinja

objavio: Slađana Jukić   datum: 14. 12. 2023.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »