EKO ŠKOLA

U školi su, na dijelu predmetne nastave i razredne nastave postavljeni panoi:

STALNI (na kojima su izloženi sedam koraka stjecanja statusa Eko škole, članovi eko odbora, logo naše eko škole, logo međunaronih eko škola, logo udruge "Lijepa naša" i FEE te eko kodeks naše škole)

PROMJENJIVI (na kojima redovito učenici-članovi eko patrole prate i izvještavaju učenike i djelatnike o eko aktivnostima koje se dešavaju u školi)

O tim aktivnostima možete pročitati i na ovoj stranici, a uređuju ih učenici-članovi Eko patrole.

Eko vijesti

Dan niske potrošnje

Dan niske potrošnje u našoj školi provoditi će se u ponedjeljak 23.3.2009. Cilj nam je vidjeti koliko smo ekološki osviješteni i koliko možemo doprinijeti uštedi električne energije.

U sklopu Eko tjedna, koji će se održati od 6. do 8. travnja 2009., odlučili smo pokrenuti akciju pod nazivom Dan niske potrošnje i uštede. Akciju je podržao i naš kum Elektroistra, pogon Pazin koji će izmjeriti potrošnju električne energije od 16.3.2009. (07:00h) do 17.3.2009. u isto vrijeme. Za tjedan dana, 23.3.2009. provest će se Dan niske potrošnje u kojem ćemo na različite načine pokušati uštediti energiju. Elektroistra će mjeriti potrošnju i tog dana, izvršiti analizu i dostaviti nam podatke o tome koliko smo energije uštedjeli kada smo o njoj vodili računa.

Budi eko:)

objavio: Irena Mijandrušić   datum: 20. 3. 2009.