Ćakule uz čaj!

Kao dio Erasmus+ projekta "4C čarolija" provodi se i eTwinning projekt "Ćakule uz čaj". Prije svake fizičke mobilnosti učenika i posjeta europskim školama preko eTwinning platforme održat će se videosastanak kako bi se učenici družili uz priče.

Prvi storytelling videosastanak održao se 17. siječnja 2024. Učenici 6. razreda u Svetom Petru u Šumi u sklopu dodatne nastave Engleskog jezika s učiteljicom Kristinom Mijandrušić Ladavac upoznali su prijatelje iz škole u Patrasu (Grčka) i škole iz Lucce (Italija). Svaka je škola pripremila svoju priču pa su tako talijanski učenici ispričali priču o najpoznatijem drvenom lutku Pinocchiu jer ga je njegov autor stvorio upravo u blizini grada Lucce, u mjestu Collodi, a grčki učenici ispričali su mit o prelijepoj Europi i Zeusu (u obliku bika) koji se nalaze na grčkoj kovanici eura. Hrvatski su učenici svojim europskim vršnjacima ispričali mit o učkarskom zvončiću koji i dan danas čuvaju vile učkarice. Razlog za izbor baš ove priče bila je slikovnica o tom endemskom cvijetku koju su prije nekoliko godina s učenicima naše škole osmislile učiteljice Iva Major Šujević i Gordana Štrucelj.

Cilj je ovih videosusreta pripremiti se za zadatke koji slijede za vrijeme posjeta grčkoj i talijanskoj školi te upoznati europsku i lokalnu baštinu. Bliži se prvi posjet, šest učenika naše škole u veljači putuje u Patras. Priče će tada biti ispričane uživo, kako svakoj priči i doliči, jer usprkos IKT alatima i modernim alatima za videosastanke, slušati riječi uživo zapisano je u genima čovječanstva.

Učiteljica Kristina Mijandrušić Ladavac

A za to vrijeme naši dragi sedmaši iz MŠ Pazin pripremaju i stvaraju logo projekta, koji će, nadamo se, uskoro biti gotov i prezentiran ostalima.

objavio: Lea Ferlin   datum: 22. 1. 2024.