Ćakule uz čaj 2!

Još jedne Ćakule održale su se 15. travnja 2024. godine u virtualnom okruženju na Twinspaceu.

S partnerima u Erasmus+ projektu "4C čarolija" na videosastanku planiranom kroz eTwinning projekt "Ćakule uz čaj" ispričane su čak četiri priče.

Učenici iz Pazina s učiteljicama Martom Červar i Tanjom Mendiković prezentirali su priču o divu Dragonji i nastanku Pazinske jame. Učenici iz škole u Pozo Estrecho, Španjolska, ispričali su povijesne zanimljivosti o svom zavičaju - Carthageni i upoznali nas s povijesti grada od rimskog doba pa do danas. Grčki učenici iz škole u Patrasu prepričali su tijek Trojanskog rata, dok nas je talijanska grupa iz škole u Camigliano, Lucca, upoznala s lokalnom legendom o prelijepoj Lucidi i njezinom dogovoru s vragom.

Iako tehničke smetnje uspore rad i onemogućavaju nesmetano druženje, učenici su ipak bili oduševljeni što su se sreli s vršnjacima, a neke će i upoznati jer ovaj je videosastanak bio priprema za pravi susret. Grupa pazinskih učenika putuje u Španjolsku krajem travnja, a grčke i talijanske učenike ugostit ćemo u našoj školi u svibnju.

objavio: Lea Ferlin   datum: 23. 4. 2024.