Započeli smo Erasmus+ projekt!

U utorak, 16. svibnja 2023. sudionici nedavno odobrenog Erasmus+ projekta svečano su obilježili početak provedbe projekta. U projektu sudjeluje nekolicina učenika i učitelja Matične škole Pazin te Područnih škola Karojbe, Trviža i Motovuna.

Početak projekta obilježen je sastankom Erasmus tima i učenika, koji će sudjelovati u projektu, a održao se u Područnoj školi Karojba. Učenici su već započeli s određenima aktivnostima pa su tako učenici Matične škole Pazin pripremili video materijal u kojem predstavljaju projekt "Ja sam OK" i navode primjere situacija kada su oni "OK". Sljedeći zadatak učenika je osmišljavanje loga projekta, a potom će se početkom lipnja realizirati i prva mobilnost u talijansku školu.

S učenicima je dogovoren detaljan plan provedbe mobilnosti u Italiju, Luksemburg i Španjolsku, ali isto tako i ugošćavanje učenika škola partnera kod nas. Nakon što smo se sve uspješno dogovorili, simbolično smo posadili stabla u školskom dvorištu.

Istog je dana u poslijepodnevnim satima organiziran i roditeljski sastanak za roditelje učenika, koji će sudjelovati u projektu.

Izdvajamo iz lokalnih medija:

objavio: Kristina Mijandrušić Ladavac   datum: 17. 5. 2023.