Prva mobilnost - La bella Italia

Prva mobilnost za učenike 6. i 7. razreda PŠ Karojba, Trviž i Motovun - Josip, Tian, Anđelika, Nina, Jakov, Tvrtko, Simon i Ilija - održala se 5. - 9. lipnja 2023. u Italiji. Škola domaćin bila je IC San Giorgio di Mantova i tijekom našeg boravka u Mantovi pokazali su nam ljepote svoga zavičaja i zanimljive aktivnosti vezane za ciljeve projekta. U pratnji učenika bila su tri učitelja: Elizabeta Ferenčak, Kristina Mijandrušić Ladavac i Paolo Maligec.

Dobrodošlicu su nam poželjeli i ravnateljica i gradonačelnik. Svakog dana imali smo ispunjen raspored: plesanje i šetnja gradom, izbor loga projekta te dizajniranje u programu za 3D printanje, posjet Veroni, razgled Venecije brodom, gondolom i pješke, upoznavanje s pojmom mindfulnessa te vježbe mindfulnessa u školi i u prirodi, promatranje ptica u zaštićenoj prirodi Mantove na jezeru Superiore u parku rijeke Mincio. Učenici su boravili u obiteljima učenika. Učenici su kroz ankete iskazali svoje zadovoljstvo aktivnostima od čega su posebno izdvojili jednostavnu vježbu svjesnog disanja, za koju kažu da im je pomogla da se osjećaju svježije i mirnije te aktivnost obilaska jezera rijeke Mincio brodićem. Na brodiću nas je o pticama i osobitostima parka podučavao entuzijastičan prirodnjak vodič Corado Benatti. Za besprijekoran program rada bila je zadužena učiteljica Maria Rossaria Grasso, koja je svojim osmjehom i strpljenjem osiguravala da svakodnevno plan bude ostvaren.

Izbor fotografija pogledajte ovdje.

Kristina Mijandrušić Ladavac

Padlet s materijalima:

objavio: Kristina Mijandrušić Ladavac   datum: 12. 6. 2023.