Ja sam OK

Iskustveno učenje i terenska nastava na Tenerifima

Mobilnosti učitelja u sklopu "Ja sam OK" projekta održala se u studenom 2023.g.
Učitelji Ivana Baća i Eduard Videka sudjelovali su na tečaju Outdoor and nature based education and exsperiential learning u Santa Cruz de Tenerife, Španjolska, od 13. do 17. studenog 2023.

Opis tečaja:

1. dan

Upoznavanje, stvaranje ugodnog ozračja, vježbe za izgradnju grupne povezanosti i povjerenja, tehnike neformalnog učenja za stvaranje pozitivnog okruženja za učenje, izlaženje iz zone sigurnosti, otklanjanje strahova,  važnost grešaka u učenju. Upoznavanje s tečajem i multidisciplinarnim pristupom, kreativne tehnike podučavanja ekoloških vrijednosti.

2. dan

Anaga, drevna šuma – Tehnike učenja na otvorenom, što voliš, to i čuvaš, kreativnost u učenju temeljenom na igrama, igrifikaciji i interpretaciji baštine, lov na blago.

3. dan

Teide National Park – Izlet u prirodi, kako organizirati izlete na otvorenom i podučavati o bioraznolikosti i zaštiti prirode, korištenje legendi i dramskih tehnika u nastavi na otvorenom, etika u prirodi.

4. dan

SOS Children’s village in Tenerife – Praktična iskustva na Eko farmi u SOS Dječjem selu, korištenje učenja o okolišu kao alata za socijalno uključivanje, rad na održivosti s učenicima iz socijalno-ekonomski ugroženih obitelji.

5. dan

El Mato permaculture farm – upoznavanje s permakulturom, učenje u vrtu, praktične grupne aktivnosti, završne rasprave i refleksije.

Tečaj je veoma dobro i zanimljivo organiziran, voditelji su bili pristupačni i zanimljivi. Polaznici tečaja su se dobro povezali i surađivali. Preporučili bismo tečaj i drugim kolegama.

tekst: Ivana Baća

objavio: Kristina Mijandrušić Ladavac   datum: 1. 12. 2023.