Klub mladih tehničara OŠ Vladimira Nazora Pazin

Klub mladih tehničara Osnovne škole Vladimira Nazora Pazin osnovan je 23. lipnja 2015. godine nakon niza godina s iznimno uspješnim rezultatima učenika i učitelja na natjecanjima i projektima iz šireg područja tehničke kulture.

U osnivanju su sudjelovali zainteresirani učenici i učitelji koji vode izvannastavne aktivnosti iz područja tehničke kulture, prometa i informatike, uz neizostavnu podršku ravnateljice i Školskog odbora, a svoj doprinos je dao i Radio klub Pazin.

Želja svih je da se udruživanjem kroz Klub osiguravaju još kvalitetniji sadržaji i uvjeti rada, uz već postojeće aktivnosti sigurnog sudjelovanja biciklom u prometu, modelarstva i maketarstva, automatike i robotike, foto i video sadržaja tj. multimedije, programiranja i primjene različitih programskih alata te sadržaji iz područja radio-tehnike.
U prvi Klupski odbor imenovani su Noa Belić i Ivan Dušman iz redova učenika, Anton Finderle kao roditelj, Tina Mihelčić SlokovićDarko Suman i Dario Škrinjar iz redova učitelja te Marko Pernić iz Radio kluba Pazin. Za prvog predsjednika kluba izabran je Darko Suman, a za zamjenicu predsjednika Tina Mihelčić Sloković.

Učenici naše ekipe među nagrađenima na Danu Hrvatskog saveza informatičara

U organizaciji Hrvatskog saveza informatičara održana je 13. prosinca u Zagrebu svečanost na kojoj su okupljeni najuspješniji učenici u Logo Ligi, Hrvatskom otvorenom natjecanju iz informatike i međunarodnim natjecanjima tijekom prošle školske godine.

U natjecanju Logo liga za ekipu naše škole sudjelovali su Leon Sošić u kategoriji 3. razreda i Mia Suman u kategoriji 2. razreda. Oni su u svojim kategorijama osvojili 2. mjesta, a ti uspjesi su bili povod za poziv na svečanost u okviru Dana Hrvatskog saveza informatičara. Uz prigodne govore i čestitke okupljenih, Mia i Leon su dobili i lijepe nagrade. Mentori učenicima su Doris Zajc Mofardin i Darko Suman.

Nakon svečanosti, Mia i Leon su u pratnji mentora obišli Muzej vlakića Backo mini express.

objavio: Darko Suman   datum: 15. 12. 2023.