Klub mladih tehničara OŠ Vladimira Nazora Pazin

Klub mladih tehničara Osnovne škole Vladimira Nazora Pazin osnovan je 23. lipnja 2015. godine nakon niza godina s iznimno uspješnim rezultatima učenika i učitelja na natjecanjima i projektima iz šireg područja tehničke kulture.

U osnivanju su sudjelovali zainteresirani učenici i učitelji koji vode izvannastavne aktivnosti iz područja tehničke kulture, prometa i informatike, uz neizostavnu podršku ravnateljice i Školskog odbora, a svoj doprinos je dao i Radio klub Pazin.

Želja svih je da se udruživanjem kroz Klub osiguravaju još kvalitetniji sadržaji i uvjeti rada, uz već postojeće aktivnosti sigurnog sudjelovanja biciklom u prometu, modelarstva i maketarstva, automatike i robotike, foto i video sadržaja tj. multimedije, programiranja i primjene različitih programskih alata te sadržaji iz područja radio-tehnike.
U prvi Klupski odbor imenovani su Noa Belić i Ivan Dušman iz redova učenika, Anton Finderle kao roditelj, Tina Mihelčić SlokovićDarko Suman i Dario Škrinjar iz redova učitelja te Marko Pernić iz Radio kluba Pazin. Za prvog predsjednika kluba izabran je Darko Suman, a za zamjenicu predsjednika Tina Mihelčić Sloković.

Održano županijsko natjecanje iz Informatike s lijepim rezultatima naših učenika

Županijsko natjecanje iz Informatike održano je 1. ožujka u OŠ Jože Šurana Višnjan

U kategoriji Primjena algoritama 8.r - Python, prvo mjesto je osvojio Jan Runko iz 8.razreda PŠ Tinjan.

U kategoriji Primjena algoritama 5.r - Python, peto mjesto je osvojio Marin Brečević iz 5.razreda PŠ Tinjan.

Mentorica učenicima je Doris Zajc Mofardnin.

objavio: Darko Suman   datum: 10. 3. 2024.