Županijska smotra dječjeg stvaralaštva LiDraNO

U utorak, 19. veljače, Domu hrvatskih branitelja u Puli održala se županijska smotra dječjeg stvaralaštva LiDraNO u organizaciji OŠ dr. Mate Demarina iz Medulina.

Na ovom županijskom natjecanju svoja znanja i umijeća pokazalo je 124 učenika koji su stigli u pratnji 33 mentora iz osnovnih i srednjih škola diljem Istre. Učenici se natječu u četiri izričaja: literarnom, novinarskom, dramsko-scenskom i radijskom. Najbolji idu na državno natjecanje koje će se održati u Primoštenu od 25. do 29. ožujka.

Program smotre završen je proglašenjem pobjednika i učenika koji će svoj rad predstaviti na državnom natjecanju.

Učenica naše škola čiji je literarni rad predložen za državni LiDraNo je Lea Bratanović, 6.razred s mentoricom Lorenom Legović za rad „Vrime pasiva“.

Pojedinačno najbolja u dramskim nastupima među osnovnim školama bila je učenica Marija Brajković 6. razred s mentoricom Jelenom Načinović s izvedbom „Ustani se Tone“.

Podaci djelomično preuzeti s internetske stanice „Glasa Istre“:

Čestitamo učenicama i njihovim mentoricama - sretno dalje smiley!

objavio: Slađana Jukić   datum: 25. 2. 2019.