Svehrvatsko natjecanje „Eko kviz 2019“

Od 15. do 17. ožujka u Hotelu „I“ u Zagrebu održalo se svehrvatsko natjecanje „Eko kviz 2019“ u organizaciji Udruge „Lijepa naša“.

U pismenom dijelu ispita učenike se provjeravalo poznavanje ekoloških tema iz Prirode, Biologije, Kemije i Geografije. Uz to učenici su prezentirali svoj istraživački rad „Analiza vode Pazina i okolice“. Potaknuti nesrećom na odlagalištu inertnog materijala „Lakota“ u lipnju 2018. i plavljenju toka Pazinčice u veljači 2019. godine, učenici su odlučili uzeti stvar u svoje ruke, te priručnim kompletima istražiti kakvoću vode u Pazinčici i drugim lokvama i potocima na Pazinštini.

Učenici su zauzeli 16. mjesto od 41 prijavljenih osnovnih škola.

Osnovnu školu Vladimira Nazora Pazin, predstavljali su: Leona Aleksandra Jurić (5.a), Borna Pulić (6.d), Ian Juričić (7.a) i Lucija Mijandrušić (8.b).

Učitelj David Jelenković

objavio: Slađana Jukić   datum: 21. 3. 2019.