Natjecanja informatičara u 2021./2022. šk. godini

Učenici okupljeni u ekipama naše škole i ove godine uspješno sudjeluju u natjecanjima HONI Logo Liga, natjecanjima koja već više godina organizira Hrvatski savez informatirača.

HONI - Hrvatsko otvoreno natjecanje u informatici organizira Hrvatski savez informatičara već petnaest godina. U natjecanju sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola okupljeni u ekipe i pojedinačno, tijekom šest kola koja se održavaju od listopada do ožujka. Tijekom ove, 2021./2022. školske godine, do zada su održana tri kola.

Našu školu već desetak godina zastupaju učenici vođeni učiteljicom Doris Zajc Mofardin i postižu vrijedne rezultate, kako u pojedinim kolima tako i u ukupnom poretku.

Ovogodišnja ekipa koja brani boje naše škole je malobrojna, ali vrijedna. U kategoriji 7. razreda za našu ekipu se natječe Vita Mofardin te za sada ističemo ostvareno 4. mjesto u drugom kolu i 6. mjesto u trećem kolu. U kategoriji šestih razreda sudjeluju učenici Vid Suman i Jan Runko, a od njihovih rezultata ističemo 4. mjesto ostvareno u trećem kolu.

Više o natjecanju HONI dostupno je na https://hsin.hr/honi/ .

Hrvatska Logo liga je natjecanje u programiranju u programskom jeziku Logo za učenike osnovnih škola kroz šest kola tijekom jedne školske godine. Provodi se od 2015. godine i od tada redovito sudjeluju i učenici u ekipama naše škole, a njihovi metori su Darko Suman i Doris Zajc Mofardin. Tijekom proteklih godina ističu se rezultati koje su ostvarivali Vid Suman i Vita Mofardin zauzimajući najviše pozicije u pojedinačnim kolima i ukupno.

Vita i Vid čine i ovogodišnju ekipu naše škole te ističemo Vidovo 4. mjesto u drugom kolu u kategoriji 6. razreda.

Više o natjecanju Logo Liga dostupno je na https://logoliga.hsin.hr/.

Rad i rezultati naših učenika u natjecanjima Logo Liga i HONI bit će praćeni i u kartici Klub mladih tehničara

objavio: Darko Suman DORIS Zajc Mofardin   datum: 23. 12. 2021.