Natjecanje iz robotike u 2021./2022. šk. godini

Učenici naše škole okupljeni u grupi Robotika i ove godine uspješno sudjeluju u natjecanju Croatian Makers Liga u mlađim i starijim dobnim skupinama.

Croatian Makers Liga organizira Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM) i provodi se od 2014. godine. U natjecanju sudjeluju učenici osnovnih škola Republike Hrvatske u mlađoj dobnoj skupini (1. - 5. razred) te starijoj dobnoj skupini (5. - 8. razred) okupljeni u ekipe ili pojedinačno. Natjecanje se provodi kroz nekoliko kola u raziličitimi terminima tijekom nastavne godine.

Naša škola je s učenicima mlađe i starije dobne skupine sudjelovala gotovo svih godina i više puta zabilježila odlične rezultate. Učenike vodi i priprema učitelj Darko Suman.

Ovogodišnje natjecanje ostvareno je do sada kroz jedno pretkolo u kojem su naše učenici osvojili prva ekipna mjesta regije Istra za mlađu i stariju dobnu skupinu. U pretkolu su ekipu mlađe dobne skupine sačinjavali učenici Erik Blažević Bitić, Aleks Vranić, Deni Bertetić, Toni Grgorinić i Natan Zović. Ekipu starije dobne skupine sačinavaju Gabriel Jakovčić, Vid Suman, Ivano Modrić i Aron Pavat.

Čestitke!!!

Više o natjecanju Croatian Makers Liga dostupno je na stranici   https://croatianmakers.hr/hr/croatian-makers-liga/. Rad i rezultati naših učenika u ovom natjecanju će biti praćen u kartici Klub mladih tehničara.

Priloženi dokumenti:
Konacni-Ekipni-rezultati.pdf (2.27 MB)

objavio: Darko Suman   datum: 24. 12. 2021.