Pristupite našoj virtualnoj knjižnice jednim klikom i uživajte :)!

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE

A  TJEDAN

PONEDJELJAK UTORAK SRIJEDA ČETVRTAK PETAK
8-14 8-15 8-14 8-15 8-15

B TJEDAN

PONEDJELJAK UTORAK SRIJEDA ČETVRTAK PETAK
8-14 8-15 8-14 8-15 8-14

Reci mi što čitaš i ja ću ti reći tko si. (Martin Heidegger)

Čitač živi tisuću života prije nego što umre, reče Jojen. Čovjek koji nikad ne čita živi samo jedan. (George R.R.Martin)

Nije važno gdje čitam – važno je čitati!

Članovi Novinarske grupe pokazali su ljubav prema knjižnici i čitanju osmislivši i uredivši pano pred njom.

Ideja je bila kroz fotografiju pokazati kako nije važno gdje čitamo, već samo čitanje. Ukoliko je knjiga inspirativna i zanimljiva, čitat ćemo je gdje god stignemo. Fotografije su na panou popraćene raznim citatima o čitanju.

Nadamo se da je sad ulazak u knjižnicu primamljiviji, a u nastavku donosimo i jedan lijepi tekst o čitanju.

Nije važno gdje čitam – važno je čitati!

Mogu čitati u parku, ispod stabla, na klupici, ali važno je da čitam i uživam u tome. Čitanje podiže moju kreativnost na novi stupanj i čini me osviještenim kako je književnost umjetnost. Knjige su mi uvijek bile inspiracija, davatelji novih ideja i zbog njih i sam pišem.

Za pročitati knjigu treba vremena, ali trud se isplati. Kažu da, osim psa, ona je čovjekov najbolji prijatelj.

Knjiga nije čelični lokot, već zlatni ključ.

Volim čitati!

Jura Katalinić, 6.c

objavio: Slađana Jukić   datum: 22. 1. 2019.