Pristupite našoj virtualnoj knjižnice jednim klikom i uživajte :)!

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE

A  TJEDAN

PONEDJELJAK UTORAK SRIJEDA ČETVRTAK PETAK
8-14 8-15 8-14 8-15 8-15

B TJEDAN

PONEDJELJAK UTORAK SRIJEDA ČETVRTAK PETAK
8-14 8-15 8-14 8-15 8-14

Reci mi što čitaš i ja ću ti reći tko si. (Martin Heidegger)

Čitač živi tisuću života prije nego što umre, reče Jojen. Čovjek koji nikad ne čita živi samo jedan. (George R.R.Martin)

Mjesec hrvatske knjige 2019.

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je kojom se tijekom mjesec dana, od 15. listopada do 15. studenoga, nastoji što više govoriti o knjizi i promicati čitanje.

Ovogodišnja je manifestacija posvećena glazbi, a moto je U ritmu čitanja!

U takvom je ritmu bilo tijekom Mjeseca hrvatske knjige i u školskoj knjižnici.

Osim što su nam već počeli pristizati literarno-glazbeni radovi na tu temu (objavljen je naime međuškolski pjesnički natječaj čiji se detalji mogu pročitati u prilogu), zvuk i glazbu spojili smo i u jednu zanimljivu radionicu. O bajkovitom spoju zvuka i književnosti govorili smo s učenicima drugih razreda Matične škole.

Jednom davno, u dalekom kraljevstvu iza sedam gora i sedam mora… Radi se naravno o bajkama. Slušali su se audiozapisi poznatih pisaca bajki – Hansa Christiana Andersena, braće Grimm te naše Ivane Brlić Mažuranić.

Oči su nam u knjižnici ovog puta odmarale, ali zato su uši bile u svom punom zamahu. Bilo je tu mnoštvo zvučnih zadataka pa smo do kraja radionica bili skroz opijeni i ušuškani u tom divnom spoju zvuka i riječi.

Knjižničari Slađana Jukić i Dean Murić

Priloženi dokumenti:
U_ritmu_citanja_-_me_uskolski_pjesnicki_natjecaj.pdf (12.64 MB)

objavio: Slađana Jukić   datum: 4. 11. 2019.