Pristupite našoj virtualnoj knjižnice jednim klikom i uživajte :)!

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE

A  TJEDAN

PONEDJELJAK UTORAK SRIJEDA ČETVRTAK PETAK
8-14 8-15 8-14 8-15 8-15

B TJEDAN

PONEDJELJAK UTORAK SRIJEDA ČETVRTAK PETAK
8-14 8-15 8-14 8-15 8-14

Reci mi što čitaš i ja ću ti reći tko si. (Martin Heidegger)

Čitač živi tisuću života prije nego što umre, reče Jojen. Čovjek koji nikad ne čita živi samo jedan. (George R.R.Martin)

Knjiga je dar koji možeš uvijek ponovno otvarati ◠‿◠

Na dan koji na poseban način slave zaljubljeni, 14. veljače, obilježava se i Međunarodni dan darivanja knjiga. Njegova je svrha pobuditi zanimanje za čitanje, osobito kod djece.

Koju knjigu nekome pokloniti, zašto uopće knjigu i zašto baš tu knjigu – odgovore na sva ta pitanja dali su nam učenici od 1. do 4. razreda naše škole.

Poštivajući sve epidemiološke mjere, mali čitači snimkom su iz školske knjižnice uputili svijetu odgovore na ta pitanja. Videozapise možete pogledati na facebook stranici Gradske knjižnice Pazin u suradnji s kojom smo i ostvarili ovaj čitalački potez smiley.

Davno je J. K. Rowling primijetila – „onaj tko ne voli čitati nije pronašao pravu knjigu za sebe“ – s tim na umu nadamo se da smo ovim našim porukama pomogli pronaći baš ono nešto za baš onog nekoga heart.

Knjižničari Slađana i Dean i učenici

objavio: Slađana Jukić   datum: 12. 2. 2021.